Biogrāfija

Photo by Bradford Rogne Photography 2023

Dziedātājs, komponists, TV šovu vadītājs un aktieris Lauris Reiniks izklaides biznesā veiksmīgi un ar panākumiem darbojas kopš 1999.gada. Dzimis Dobelē, uzaudzis muzikālā ģimenē Tērvetē, izglītību ieguvis Jelgavas Mūzikas Koledžā un Latvijas Universitātē. Daudzpusīgais mākslinieks savu talantu un prasmes papildinājis arī filmu un TV aktieru skolās Losandželosā, ASV. Kā komponists un izpildītājs Lauris Reiniks ir izdevis 9 studijas albumus,radījis ierakstus 11 valodās, saņēmis vairāk kā 20 Nacionāla mēroga balvas un kļuvis par vienu no retajiem latviešu mūziķiem, kam izdevies gūt ievērojamus panākumus arī starptautiskā mērogā, īpaši Baltijas valstīs. Reiniks ir arī komponists un viens no radītājiem iemīļotajam bērnu projektam Ričijs Rū. Daudzo miljonu skatījumu dēļ Laura Reinika videoklipiem, Laikraksts “Diena” viņu ir nosaucis arī par YouTube karali Latvijā. Lauris Reiniks ir arī TV3 šova “Dejo ar zvaigzni” 1.sezonas uzvarētājs.

Aizsākums

Pirmais lielais notikums Laurim bija 5 gadu vecumā, kad viņš uzstājas Latvijas Televīzijas raidījumā “Tiekas kaimiņi”. Bērnībā un tīņu gados Lauris dzied sava tēva vadītajā pusaudžu pop-rock grupā “AURI”. Ar šo grupu Lauris gūst pirmo lielo skatuves pieredzi, piedaloties dažādos bērnu mūzikas festivālos un konkursos.

Reiniku ģimene (mamma – Dace, tēvs – Artūrs, māsa – Rūta) bija viena no vadošajām dziedošajām ģimenēm agrāk populārajā TV saietā “SPIETS”. Ģimene ne vien piedalījās šajā raidījumā, bet arī aktīvi koncertēja dažādās Latvijas vietās, kā ģimenes ansamblis.

1998.gadā Latvijas Televīzija ievēroja Laura atraktivitāti un muzikalitāti, kam sekoja piedāvājums vadīt jaunu muzikālu raidījumu pusaudžiem “Nošu Spēles”. Šis raidījums saveda Lauri kopā arī ar maestro Raimondu Paulu, kurš jauno puisi uzaicināja piedalīties dažādos savos muzikālos projektos un ierakstīt studijā maestro dziesmas. Šī sadarbība ilga 1 gadu, kad Lauris saprata, ka pats spēj komponēt savu mūziku un būt neatkarīgs.

2000.g. Aktiv Music piedāvāja Laurim parakstīt līgumu un izdot solo albumu ierakstu kompānijā Platforma Records. Ar šo brīdi Lauris Reiniks nopietni pieteica sevi uz lielās estrādes skatuves Latvijā un sāka ceļu uz slavu un panākumiem.

Ceļš uz slavu un sasniegumi

Pieredzējušais popmūziķis ir ierakstījis 9 solo albumus. Kā dziesmu autors un izpildītājs Lauris Reiniks ir saņēmis vairāk kā 20 nacionāla mēroga apbalvojumus. Četras reizes ir saņemta Latvijas Autortiesību aģentūras AKKA/LAA  „Bezgalības Balva” par visvairāk atskaņotajām dziesmām radio un TV. Albumi „Lidot savādāk” (2003), “Es skrienu” (2010) un “Ričijs Rū rīko koncertu” (2021) ir apbalvoti ar prestižo “Zelta Disku” par lieliskiem pārdošanas apjomiem Latvijā. Savukārt 2010.gada albums “Es skrienu” saņēmis Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvu (Zelta Mikrofons) kategorijā “Labākais Pop Albums” un dziesma “Es skrienu” uzvarējusi kategorijā Radio Hits. Šī pati dziesma ir oficiāli atzīta kā vispirktākā dziesma Latvijā 2010.gadā pēc Latvijas lielākā mp3 veikala doremi.lv pārdošanas datiem !

2004.gadā populārais žurnāls “Top Of The Pops” Laurim piešķīra titulu “Latvijas Nacionālā Megazvaigzne”. 2009. gadā sabiedrisko attiecību un mārketinga speciālisti no 7guru.lv, veidojot Latvijas veiksmīgāko popmūziķu top 7, ierindoja Lauri Reiniku augstajā 2. vietā, uzreiz aiz grupas „Prāta Vētra”.

Populārākās un klausītāju vislielāko atzinību guvušās Laura Reinika dziesmas ir „Sirds sadeg neparasti”, „Es neesmu neprātīgs”,„Tik balti”, „Es tev apmulsis”, „Tev šodien vienalga”, 2008.gada hīts „Es esmu tev dzīslās” duetā ar māsu Rūtu, duets”Pasakā” ar Aishu, kā arī 2010.gada 9 valodās iedziedātais superhits “Es skrienu”, kas iekarojis ne tikai Latvijas, bet arī Lietuvas (Aš Begu) un Igaunijas (Ma jooksen) klausītāju sirdis un radio topu virsotnes. Lauris Reiniks ar dziesmas “Es skrienu” video versiju ir uzstādījis Baltijas rekordu kā pirmais Baltija mākslinieks, kurš salīdzinoši īsā laikā sasniedzis 1 miljonu skatījumu interneta vietnē YouTube. 2021.gadā Reiniks debitē kā komponists bērniem. Milzu popularitāti Latvijas bērnu un vecāku vidū iegūst Reiniku ģimenes lolojums- interaktīvā grāmata un dziesmu albums “Ričijs Rū rīko koncertu”, kam seko izpārdota Latvijas koncerttūre, miljoniem skatījumi YouTube un “Platīna diska” apbalvojums. Gadu vēlāk tiek izdots turpinājums “Ričijs Rū 2- Ceļojums uz Āfriku”, kas saņem Latvijas mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons 2023”- labākais albums bērniem.

Starptautiskā arēna

Laura lielākā vēlēšanās ir, lai visa pasaule zina, kas un kur ir Latvija, un tieši tāpēc viņš vienmēr cenšas atstāt labu iespaidu ārzemēs, jo uzskata, ka jebkurš Latvijas iedzīvotājs izbraucot no Latvijas, kļūst par mūsu valsts vēstnieku, kurš rada tēlu par mūsu cilvēkiem un zemi!

Lauris ar panākumiem ir pārstāvējis un nesis Latvijas vārdu arī ārzemēs, uzstājoties dažādos pasākumos, kā arī dziesmu un izpildītāju konkursos: Slovākijā, Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Austrijā, Vācijā, Beļģijā, Kazahstānā, Īrijā un ASV.

2009. gadā viņa komponētā dziesma „I Wish I Could Pretend” (Kaut Es Spētu Izlikties) 500 dziesmu konkurencē ieguva augsto 2. vietu Īrijas Eirovīzijas finālā, saņemot visaugstāko vērtējumu no Dublinas žūrijas komisijas. Savukārt 2008.gadā pavasarī Amerikāņu TV kanāls ABC7 Kalifornijā izveidoja un translēja sižetu par Lauri Reiniku, kā veiksmīgu Latvijas popmūziķi un Latvijas „Dejo ar zvaigzni” šova uzvarētāju.

Eirodziesmas atlasēs Lauris dažādās lomās uz skatuves ir kāpis trīs reizes – 2001. gadā duetā ar Lindu Leen, 2002. gadā, kā solists, un 2003. gadā trio FLY sastāvā, ar kuru tiek izcīnīta iespēja pārstāvēt Latviju Rīgā notiekošajā Eirovīzijas konkursā. 2011.gada Eirodziesmas finālā Lauris iegūst 2.vietu ar dziesmu “Banjo Laura”.

Sekojot lielajiem dziesmu “Aš begu”, “Ma jooksen” panākumiem, 2011.gadā Lietuvā un Igaunijā tiek izdoti Laura Reinika albumi “Aš begu” un “Ma jooksen”, kuros atrodami tādi superhiti, kā “Es skrienu” igauniski un lietuviski, kā arī dziesmas “Pasakā” lietuviešu un igauņu versijas, kas strauji iekaroja Lietuvas un Igaunijas radio topu virsotnes. (Linnamuinasjutt, Pasaka). Gadu gaitā daudzas no Reinika populārajām latviešu dziesmām ir kļuvušas pazīstamas un iemīļotas arī Lietuvā un Igaunijā.

Daudzpusīgs mākslinieks

aktieris Lauris Reiniks ir pierādījis sevi mūziklos „Mūzikas skaņas”, „Autoplanēta”, kā arī Arvīda Krieva mākslas filmā „Dancis pa trim”, kur Lauris atveido latviešu leģionāru Edvardu. 2009. gadā Lauris Reiniks veiksmīgi piesaka sevi arī kā komēdiju aktieris, spēlējot lomu izrādē „Kailie brieži” (Ladies’ Night). Lauris ir spēlējis un iejuties noziedznieka Igora ādā arī TV3 seriāla “Viņas melo labāk” 4.sezonā un atgriezīsies tajā atkal 6.sezonā, kas uz TV ekrāniem nonāk 2018.gadā. 2018.gada nogalē Lauris debitē uz lielajiem kino ekrāniem, spēlējot galveno lomu režisora Māra Martinsona romantiskajā komēdijā “Jaungada taksometrs”.  Reiniks filmā atveido taksometra vadītāju Andreju. Gadu vēlāk viņš filmējas filmas turpinājumā “Jaungada taksometrs 2”.  2019. gads atnes Laurim iespēju parādīt sevi pārliecinoši arī kādā jaunā žanrā. Viņš uzvar aktieru atlasē un ieskaņo latviski lauvu Simbu jaunajā Disneja filmu studijas animācijas filmā “Karalis Lauva” (The Lion King). Reiniks ir filmējies arī seriālos “Perfektās kāzas”, “No naida līdz mīlestībai” un “Saldais pārītis”.

TV šovu vadītājs, Lauris Reiniks ir strādājis telekanālos LTV, TV3, LNT un 360TV. Viņš vadījis tādus TV lielprojektus, kā “Latvijas Dziesmu un deju svētki” „Bērnu Eirovīzija”, „Dziedi ar zvaigzni”, „Koru kari”, „Latvijas Zelta talanti”, „Latvijas Dziedošās ģimenes”, “Izklausies redzēts”, “Supernova” (Latvijas Eirovīzijas atlase), sarunu šovu “Pasaki to skaļi” u.c. Lauris Reiniks ir saņēmis prestižo gadskārtējo Nacionālo TV skatītāju balvu “Zelta Vilnis 2009” kā Latvijas gada populārākā persona televīzijā – “Gada TV seja”, bet 2017.gadā viņa rokās nonāca skatītāju balva “Ekrāna mīlulis” par ieguldījumu šovbiznesa attīstībā Latvijā. 2018.gadā Lauris saņem LAPPA (Latvijas pasākumu producentu asociācijas) apbalvojumu kā “Izcils pasākumu vadītājs”.

Lauris Reiniks brīvi runā latviski, angliski, krieviski un nedaudz spāniski.

Lauris Reiniks: Video CV (2007)

Sižets par Lauri Reiniku ASV telekanālā ABC7